مگر می شود ماریو ….

 

 

مگر می شود ماریو ، یا ساده تر بگویم همان لوله کش قارچ خور محبوب دوران کودکی مان را که یکسره در طول بازی در پی نجات پرنسس مورد علاقه اش بود را از یاد برد …

بالا و پایین پریدن هایش را ، از زمین و اسمان برایش باریدن را ، خم به ابرو نیاوردن هایش را ، پیدا کردن راه های میانبر برای هرچه سریعتر رسیدن به محبوبش را ، مگر می شود از یاد برد …

مگر می شود پرنسس پیچ دوست داشتنی با ان لباس پف دار صورتیش ، و انتظار و صبوری شیرینش برای از راه رسیدن ناجی اش را از یاد برد …

مگر می شود باوزر ان لاک پشت حسود و بدجنس را با ان کینه ورزی بی پایانش نسبت به ان دو را ، گلوله های اتشینش که اخرین حربه برای نگه داشتن پرنسس در قصرش بود را از یاد برد …

لوییجی برادر ، ستاره  ی مهربان ، ابرهای ناقلا ، همه ی شخیت های به یاد ماندنی این سوپر بازی خاطره انگیز را …

مگر می شود از یادشان برد  ؟؟؟

نه … نمی شود .

خاطرات یک نسل اند ، از یاد رفتنی نیستند .

ما بزرگ شدیم ، ان ها نیز با ما رشد کردند .

در طول این سال ها ما تغییر کردیم ، اما عشقمان به ماریو قارچ خور دوست داشتنیمان بدون هیچ تغییری در قلب هایمان باقی ماند .    

گاهی فکر می کنم که چقدر خوب می شود اگر نگاهمان را عوض کنیم و به این بیاندیشیم که بازی های رایانه ای صرفا سرگرمی نیستند  و تنها برای پر کردن اوقات فراقت ما به وجود نیامده اند بلکه دروجود تک تک علاقه مندانشان ماندگارند .

باید به این باور ایمان بیاوریم که بازی های رایانه ای درشکل گیری افکار ، هویت و در راس ان ها فرهنگ یک جامعه تاثیر گذارند .

چه بخواهیم چه نخواهیم انها بخشی از ارمانهای ما ، زندگی ما و خاطرات ما را تشکیل می دهند .

همانگونه که نسل ما با قارچ خور بازی کرد و یا بهتر است بگویم زندگی کرد ، نسل امروز نیز با کاراکترهای محبوبش بازی می کند ، زندگی می کند ، غوطه ور می شود و به مفهوم کلی با ان یکی می شود ، با گذر ایام فراموشش نمی کند ، چرا که در وجودش درونی شده است .

این ها همگی نشان دهنده ی تاثیر عمیق و هدف دار این نوع بازی ها بر روی یک نسل است.

ما باید برای تاثیر گذاری مثبت ، بر روی این موج عظیم سوار شویم و با سرمایه گذاری درست و اصولی و دور ریختن ذهنیت هدر رفت سرمایه ، با بومی سازی هدفمند ، این ثروت عظیم فرهنگی را به خدمت خود در بیاوریم .

با افتخار می گوییم گروه نوروگیم پیشرو در این حرکت بزرگ و ملی می باشد . متخصصین نوروگیم با انجام ازمایش های دقیق و علمی به بررسی و تحلیل بازی های رایانه ای بر روی افراد در سنین مختلف می پردازند و در این راستا ، صمیمانه دست کسانی را که برای همکاری در این طرح بزرگ و ملی به سویشان دراز شود را میفشارند و به گرمی از ان ها استقبال می کنند .