چرا رزیدنت اویل ۷ بوی خون می دهد!!!!؟؟؟😱 🎮🕹

🕹🎮چرا رزیدنت اویل ۷ بوی خون می دهد!!!!؟؟؟😱

🎮🕹 تحلیل اختصاصی علمی گروه نوروگیم.

 

رزیدنت اویل ۷ تا چندی دیگر از راه می رسد و یکی از برجسته ترین ویژگی های آن، واقعیت مجازی است. تصور کنید که خودتان واقعا در یک خانه تاریک و قدیمی آمریکایی با همان مشخصه هایی که در فیلم ها و بازی ها دیده اید هستید. شاید چشم و گوش شما آنجا باشد اما یک حس اصلی هنوز در دنیای واقعی باقی مانده: بویایی. همه جای رزیدنت اویل بوی خون می دهد و به همین خاطر، سازندگان بازی شمعی مخصوص برای Resident Evil 7 ساخته اند که دقیقا بوی خون می دهد. البته توسعه دهندگان برای آن نام عجیبی را برگزیده اند: Resident Evil 7: Blood, Sweat, and Fears 4D VR Candle

 

به هر حال، بازی سازها می دانند بازی شان چه رنگ و بویی دارد و می خواهند این بو را حین بازی کردن به شما هم منتقل کنند تا واقعا حین انجام بازی آن را درک کنید. مشخص نیست که بازی چند ساعت گیم پلی دارد ولی این شمع حدودا ۱۸ الی ۲۰ ساعت دوام می آورد که کافی به نظر می رسد.

گیرنده های بو در بینی پیام های شیمیایی را از طریق عصب بویایی به سیستم لیمبیک به عنوان بخشی از مغز که با احساساتی مانند ترس، عصبانیت، خاطره و حافظه سر و کار دارد منتقل می کنند. در سال ۲۰۱۳ محققان در مطالعه‌ای دریافتند سیگنال‌های بویایی ناشی از اسانس‌ها بر ترکیبات شیمیایی مغز تاثیر گذاشته و در نتیجه بر سلامت جسم و روان انسان اثر می‌گذارند.
بوی خون ناشی از شمع در این بازی در کنار محرک های بینایی و شنوایی دیگر، با تحریک و فعال کردن این مسیر های حسی، باعث می شود شخص بیشتر خود را در صحنه بازی مجسم کند و درک بویایی در کنار سایر حس های القا شده در بازی، بار استرسی و اضطرابی شخص را افزایش می دهد.
تحلیل علمی اختصاصی از گروه نوروگیم

گروه نوروگیم اولین گروه بررسی تخصصی علمی اثرات بازی های رایانه ای بر روی سیستم دستگاه عصبی مرکزی(مغز)

با ما همراه باشید