مسابقه پژوهشی بازی های رایانه ای

مسابقه پژوهشی بازی های رایانه ای

 

بازیهای رایانه ای یک مقوله فرهنگی مشترک و رایج در تمام زبانها می باشد .جاذبه بازیهای رایانه ای بقدری بالاست که امروزه درتمام خانواده ها در هر سطحی ،ملیتی و مذهبی راه یافته است . با بیش از سه دهه توسعه، بازی های ویدیویی بطور افزاینده ای برای هدف هایی غیر از تفریح و سرگرمی استفاده می شوند. این بازی ها در آموزش های شناختی، ورزشی ، درمانی و کسب مهارت های توانبخشی و مهارت های نظامی وغیره نقش تاثیر گزاردارند. بازیهای رایانهای ذهن پلیر را فعال کرده، ذهن وی را در بازی شناور کرده و فرد را به تصمیم گیری و واکنش وامیدارند (مرکز تصمیم گیری و واکنش ها در بخش پرفرونتال مغز می باشد). با توجه به این تاثیرات و ضرورت شناخت علمی بازی های رایانه ای در حوزه عصب شناختی، خلا وجود گروهی برای این مهم در منطقه احساس می شد. گروه نوروگیم به خود می بالد که نزدیک به ۳ سال است به عنوان پیشرو خود را مامور استخراج شاخص های محتوایی موجود در بازیهای رایانه ای بر اساس متدهای علمی روز میداند.
گروه نوروگیم یک گروه دانش بنیان متشکل از تخصص ها و گرایش های مختلف (علوم اعصاب ، مهندسی برق، مهندسی پزشکی ، هوش مصنوعی که در گرایش های خود جزء نخبگان محصوب میشوند) تحت حمایت علمی اساتید نخبه ( از جمله دکتر هدایت صحرایی” استاد تمام و مدیر مرکز علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا… (عج) “، دکتر بهروز مینایی “استاد و معاون پژوهش دانشکده کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت” ، دکتر محمد رضا دلیری “ استاد و مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت “ و …) می باشد. گروه نوروگیم تا کنون ۲ رویداد علمی و تخصصی را در این حوزه با هدف تبدیل دانش علمی (تحقییقات دانشگاهی) به سطح عملیاتی قا بل عرضه در جامعه برگزار نموده است (مقالات علمی مستخرج از این رویدادها در تارنمای www.neurogame.ir‌ قابل مشاهده می باشد).
معرفی مسابقه پژوهشی بازی های رایانه ای:
گروه نوروگیم برای تبدیل تحقیقات دانشگاهی به سطح عملیاتی قابل عرضه در نظر دارد یک مسابقه بازی های رایانه ای پژوهش محور را برگزار نماید.
اهداف مسابقه پژوهشی:
شناخت و حمایت از استعدادهای موجود در صنعت گیم با رویکرد بررسی تخصصی و علمی اثرات بازی های رایانه ای
ایجاد نگرش در مدیران عالی کشور جهت ایجاد سازوکار گسترش بررسی تخصصی و علمی اثرات بازی
ایجاد تعامل مثبت و اشتراک دانش و تجربیات، بین محققین و فعالان صنعت بازی های رایانه ای
ارتباط و تعامل فعالان صنعت بازی های رایانه ای با دانشگاه ها
جلب توجه واحدها و ارگان های مختلف دولتی برای افزایش سرمایه گذاری در این حوزه
بررسی اثرات بازی های رایانه ای بر روی دستگاه عصبی مرکزی (مغز)
اطلاعات تکمیلی رویداد از طریق سایت و کانال تلگرامی گروه ارائه میگردد.

www.neurogame.ir
http://telegram.me/neurogame