جوان ۲۸ ساله‌ … به مدت ۱۳۵ ساعت و ۵۰ دقیقه و بدون استراحت …

“اوکان کایا” جوان ۲۸ ساله‌ای است که توانست با انجام بازی جدید “ندای وظیفه” به مدت ۱۳۵ ساعت و ۵۰ دقیقه و بدون استراحت رکورد بازی‌های رایانه‌ای را به نام خودش به ثبت برساند.

این جوان استرالیایی توانست رکورد قبلی این بازی‌ها را که چند سال پیش و به مدت ۱۲۰ ساعت و ۳۰ دقیقه بود را بشکند و البته برای شکستن این رکورد زحمت زیادی کشیده است.

او در این مدت تنها برای دستشویی و یا استراحت دادن به چشمان، ۱۰ دقیقه فرصت داشته است؛ او همچنین برای بیدار ماندن نیز از نوشابه‌های انرژی‌زا استفاده کرد است.

اوکان می‌گوید: در طول مدت شکست رکورد، دستانم زخمی شده بودند و مجبور بودم تا آنها را برای مدتی ببندم همچنین دسته بازی نیز دچار مشکلاتی شده بود.

نکته جالب توجه این است که این بازی جدید خود به تنهایی توانسته است رکورد فروش بازی‌های رایانه‌ای را نیز بشکند و با فروش ۸ میلیون نسخه در روز اول کارش را شروع کرده است.

682091_125

کایا که یک مدیر فروش است از چند وقت پیش به دنبال شکستن و ثبت رکورد جهانی به نام خودش بوده و حالا با انجام بازی مورد علاقه اش، Call of Duty: Black Ops II به دنبال این هدف است.

او می‌گوید: تلاش برای شکستن رکورد را از ۲ سال پیش شروع کردم. چند ماه قبل هم با رئیسم صحبت کردم و او آنقدر لطف داشت که دفتر کاری را به عنوان “مقر شکستن رکورد جهانی” در اختیارم بگذارد.

وقتی او این هدف را در سرش می‌پروراند رکورد جهانی ۳ روز بود ولی حالا به ۱۲۰ ساعت افزایش یافته با این حال او خود را آماده این چالش می‌بیند.

برای ثبت رکورد جدید او نیازی نداشته که تمام ۱۲۰ ساعت را بازی کند. قوانین گینس به ازای هر یک ساعت، ۱۰ دقیقه استراحت را مجاز می‌شمارد و البته می‌توان آنها را یک جا استفاده کرد